Nejlepší minipivovary v Olomouckém kraji
Jsou místa, kde si můžete dát skvělé pivo, které však nechutná stejně jako ty ostatní. Častý problém je, že narazíte na pivovar, který zrovna začíná či vám jeho pivo opravdu nezachutná. Ochutnat však můžete pivo z jednoho z vyhlášených pivovarů, které mají pivo opravdu chutné a vyvážené. V Olomouckém kraji je pivovarů několik, ať už se jedná o ty větší (Holba, Litovel) či ty menší, o kterých tento článek je.
Pivovárek Melichárek
Pivo vyráběné dle starých pravidel pro vaření piva, spojené s dodržováním zákonů německé čistoty piva z roku 1516. Pivo je vyráběné pouze z chmele, sladu vody a z pivovarských kvasnic. Chmel používaný pro výrobu piva je samozřejmě český, občas doplněný zahraničím kvalitním chmelem. Slad je také český a to především ze Záhlinic, Prostějova a Bruntálu. Pivovar Melichárek dostal za své pivo několik ocenění, za pivo, které konzumentům zlatavého moku opravdu chutná.
Svatováclavský pivovar
Pokud se nacházíte v moravské metropoli – v Olomouci, pak nezapomeňte navštívit především Svatováclavský pivovar kousek od centra Olomouce. V tomto pivovaru naleznete jak příjemné prostředí pro vychutnání piva, kvalitní dobré pivo i kuchyni ale také pivní lázně, které jsou opravdu oblíbené a využívané. Pivovar nabízí 7 druhů piv bez pasterizace a filtrace. Pivovaru vévodí měděná varna, které se přezdívá Golem a ve které se přímo vaří pivo.
Minipivovar Zlosin z Velkých Losin
Velké Losiny jsou slavné především čarodějnickými procesy a krásným zámkem. Najdete tu však i skvělý minipivovar Zlosin, který sice vznikl teprve v roce 2016. Malý rodinný pivovar navázal na stoletou tradici vaření piva v této lokalitě a navázání bylo opravdu podařené. Ochutnat můžete světlý ležák 11%, který je tradičním českým ležákem. V pivovaru je však možné ochutnat i speciály, jako je třeba 15% IPA (svrchně kvašený pivní speciál), STOUT 12% (svrchně kvašené černé pivo, které je však oproti klasickým černým pivům lehčí), či medový speciál 13% s pravým Jesenickým medem.